Diamantový magazín

vše, co potřebujete vědět o diamantových hodinkách

 • Chronograph & Complete Calendar

  Tyto modely hodinek patří v nabídce modelů značky DIC k nejkomplexnějším a nejsložitějším. Je to chronograf, což znamená, že jsou hodinky vybavené funkcemi pro přesné měření časových intervalů.

 • Day & Date

  Tento model patří zdánlivě k nejjednodušším, které firma DIC nabízí. Toto konstatování je však nutno opatřit uvozovkami, neboť jsou vybaveny jedním z nejkvalitnějších švýcarských automatických strojků ETA 2846, který používají ve svých modelech i renomované švýcarské hodinářské firmy.

 • Nepřehlédněte údaj o vodotěsnosti

  Vlhkost je jedním z největších ohrožení hodinových strojků, kterému čelili hodináři od počátku hodinářských věků. Nutno podotknout, že velmi dlouho neúspěšně.

 • Complete Calendar

  Kompletní kalendář – tuto funkci model nabízí, čili kompletního průvodce časem, od sekundy přes datum, den a měsíc, až po ukazatele měsíčních fází. Milovníci přesných údajů, neboť poskytuje speciálně upravený švýcarský automatický strojek ETA 9000-2824, mají v případě tohoto modelu na výběr z jeho úctyhodných 36 variant.

 • Sport & Date Collection Calendar

  V nabídce DIC ovšem nesmí chybět ani sportovní modely. Ty jsou na rozdíl od ostatních modelů značky DIC poněkud střízlivější, méně zdobné, což se u sportovních modelů předpokládá.

 • Stručná historie času

  Čas není lidským vynálezem, existuje nezávisle na naší vůli, byl tu před vznikem lidstva a bude tu ještě dlouho po něm. Je tedy na místě spíše mluvit o potřebě měření času.

 • Sport Chronograph & Big Date Collection

  Tento model sportovních hodinek patří v nabídce modelů značky DIC k nejkomplexnějším a nejsložitějším. Svému majiteli totiž poslouží jako úplný průvodce časem.

 • Komplikace složitého

  Ačkoliv se laikovi jeví i nejjednodušší strojek hodin jako nesmírně komplikovaný, nemá na tento titul ani zdaleka nárok. Strojky dražších hodinek bývají vybaveny dalším přídavným zařízením, které se nazývá „komplikace“.

DIC Hodinky vše, co potřebujete vědět o diamantových špercích